Nejlepší programy pro obnovu dat

Nejlepší 4 programy na obnovu smazaných dat (nejenom) z HDD disku

Pokud dojde k nechtěnému smazání souborů z pevného disku, existuje mnoho nástrojů, které lze pro jejich opětovné získání použít. Všechny uvedené programy by si s tímto úkolem měli snadno poradit a většina z nich je využitelná i pro složitější operace, jako je oprava poškozených souborů, obnova dat z dalších paměťových médií, nebo získání informací z neuložených souborů Word a Excel. V seznamu jsou tři programy  zdarma a také jeden placený software.

Programy na obnovu dat zdarma

Recuva

Software Recuva

Recuva je malý program, který je mnohými považován za nejlepší free software pro obnovu omylem smazaných dat. Kromě pevných disků umožňuje také obnovu dat z paměťových karet a dalších médií sloužících k uchovávání souborů, nebo fotografií. Výhodou je velmi přehledné a intuitivní ovládání a minimální nároky.

 

 

Operační systém: Windows 2000 / XP / Vista / Windows7 / XP64 / Vista64 / Windows7 64 / Windows8 / Windows8 64

Jazyk: Vícejazyčné a od poslední verze včetně češtiny

Licence: Freeware

Autor: Piriform.com

Ve verzi Free je Recuva zcela zdarma a k dispozici ke stažení je v záložce Download na webu Piriform.com

TestDisk & PhotoRec

testdiskKombinace dvou nástrojů schopných obnovit i data z poškozených diskových oddílů, opravit startovací diskový sektor, nebo připojit nespolupracující HDD . Znovuzískání omylem smazaných dat pak pro tento software nepředstavuje problém. Program podporuje všechny systémy typu NTFS i FAT a umožňuje obnovu více než 440 různých druhů formátů. TestDisk & PhotoRec je multiplatformní a není tak omezen pouze na Windows. Nevýhodou pro někoho může být fungování pouze v textovém režimu.

Operační systém: Windows 2000 / XP / Vista / Windows7 / XP64 / Vista64 / Windows7 64 / Windows8 / Windows8 64 /  Linux /  Mac OS

Jazyk: Vícejazyčné, čeština není v současné době součástí

Licence: Freeware

Autor: Christophe Greniert

Program TestDisk lze zdarma stahovat zde.

PC Inspector file recover

PCinspector

Software určený pro obnovu poškozených souborů, záchranu dat po nestandardním ukončení systému, napadení počítačovým virem, nebo nechtěném vymazání dat. Neumožňuje obnovení informací, pokud bylo nosné medium fyzicky poškozeno. Spolupracuje se systémy Fat 12/16/32 a NTFS. Opravené soubory pak lze ukládat i na síťový disk.

 

 

Operační systém: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP

Jazyk: Vícejazyčné, čeština není v současné době součástí

Licence: Freeware

Autor: Convar

Program PC Inspector file recover lze zdarma stahovat zde.

Placené profesionální programy na obnovu dat

Software R-studio

r-studioProfesionální nástroj určený pro zkušené uživatele. Obsluha programu vyžaduje zkušenosti s problematikou záchrany souborů. R-studio umí kromě standardní obnovy smazaných dat pracovat také v v síťovém režimu, kdy je program schopen si poradit i s poškozenými částmi disku, RAID poli, nebo získávat data ze síťových jednotek.

Jedná se o placený nástroj, který v závislosti na zvolené edici stojí od 50 dolarů pro osamocené NTFS až po vyšší stovky dolarů ve verzích určených pro profesionální využívání ve firmách zabývajících se daty. Výhodou oproti free programům je samozřejmě support a existence kvalitních výukových materiálů včetně videí a webinářů.

Operační systém: XP/2003/Vista/2008/7/8/2012/x64

Jazyk: Vícejazyčné, češtiny není v současné době součástí

Licence: Placené

Autor: rstudio.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *